Cm sozzn

Pusťte děti na zahradu

Zahrada je skvělým místem, kde si mohou děti hrát, aniž by doma nadělali nepořádek, nebo se toulali po ulicích. Ačkoliv mají děti ohromnou fantazii, je potřeba zahradu vybavit tak, aby zde měli prostor ke svým hrám. Co všechno tedy můžete dětem na zahradu pořídit, a na kolik vás to vyjde?

Pískoviště

Pískoviště děti milují, a dovedou si na něm vyhrát celé dlouhé hodiny. Zpočátku začnou bábovičkami, později se přesunou ke stavění hradů, a nakonec jezdí s bagry po písku, a staví nevídané pevnosti. Pokud plánujete dětí více, možná se vám vyplatí koupě dřevěného pískoviště s krytem. Kryt je velmi důležitý, aby se písek neznečišťoval, a aby jej okolní kočky nepoužívaly jako toaletu. Takové pískoviště vychází okolo 2000Kč, plus písek. V případě, že hledáte jen variantu na rok, či dva, postačí plastové pískoviště, které se nejčastěji prodává ve tvaru mušle, a má i kryt. Takové pak vychází okolo 400Kč.

hračky v písku

Trampolína

Trampolína je skvělá v tom smyslu, že se na ní děti zabaví, a zároveň skákáním posilují svoji kondici. Naučí se na ní dělat nejrůznější triky, a užijí si zde čas i s přáteli. Nevýhodou trampolíny je pak nebezpečí, z ní vyplívající. Pokud se děti zapomenou zapnout, mohou z ní snadno vypadnout, a zranit se. Ve větším počtu se pak na trampolíně mohou zranit vzájemně. Pokud tedy dítko vypustíte na trampolínu, je lepší jej po celou dobu hlídat. Venkovní trampolínu s ochrannou sítí pak koupíte od 5000Kč.

dívka na trampolíně

Houpačka

Houpání milují snad všechny děti, a čím výš se rozhoupou, tím jsou nadšenější. Pro ty menší postačí dětská plastová houpačka připevněná třeba k pergole. Větší už vyžadují konstrukci s houpačkou, kterou pořídíte už okolo 2000Kč, a když si připlatíte, můžete mít konstrukci se dvěma houpačkami. Pokud má vaše dítě sourozence, či více přátel, můžete pořídit i houpačku ve stylu klády, kde každé dítě sedí na jednom konci.

Mobilní dům jako vhodná alternativa bydlení

Vysnili jste si bydlení ve vlastním domečku a teď zjišťujete, že je skutečnost o dost tvrdší a složitější, než jste si představovali? Jakmile poznáme realitu, mnohdy od svých snů upustíme a raději zvolíme jinou možnost. V tomto případě však od svého vysněného domečku nemusíte upouštět.

  • Přemýšlíte nad vlastním domem? Stavba rodinného domu například zděného se Vám zdá složitá a náročná? Dřevostavba zase drahá? Existuje ještě další možnost, jak si pořídit vlastní soukromé bydlení a tím je mobilheim Lavarohouse.

dům se zahradou

Mobilní domy jsou stále považovány za něco malého a ne moc pěkného, ale to už není dávno pravda. V dnešní době mohou být velké asi jako byt a pořídíte je za velice příznivé ceny. Navíc jsou moderně vybavené, elegantní a opravdu krásné. Obsahovat budou moderní kuchyňskou linku, obývací pokoj se sedací soupravou, koupelnu se sprchovým koutem, umyvadlem a samostatné wc. Dalším pokojem může být útulná ložnice nebo klidně i dva další malé pokojíčky například pro děti. Samozřejmě, že je všechno poměrně malé, ale mnohým lidem to k bydlení bohatě stačí. Máte zde vše, co potřebujete. Vybavit si můžete objekt sami podle svých představ nebo již může být vybavený, tuto možnost si můžete zvolit.

ložnice

Objekty k celoročnímu bydlení bývají speciálně zateplené pomocí PUR pěny, která je v posledních letech tím nejdokonalejším, co zateplování může nabídnout. Tím pádem jsou i energetické náklady na domácnost a vytápění velice nízké.

Dům se dá pořídit za velice nízkou cenu, o tom se sami můžete přesvědčit, nepotřebujete k tomu 10 milionů, takže se ani nemusíte zadlužit na doživotí vysokými splátkami, které byste nedokázali splácet.

Mít vlastní bydlení je snem mnohých z nás, tak proč si ho nesplnit s mobilním domem? Některé typy je možné zkolaudovat, takže v nich posléze bydlíte už naprosto běžně jako v jakémkoliv jiném zděném obydlí. A kdyby náhodou, tak je zde pořád možnost, že můžete objekt nechat převést někam jinam.

Moderní bezúdržbové terasy

Použití masivního dřeva pro venkovní konstrukční systémy s sebou přináší několik specifických požadavků, na které se musí být potenciální majitel připravený. Dřevo jako hygroskopický materiál složený prakticky z makromolekul přírodního cukru podléhá kontinuálně vlivům venkovního prostředí, a musí proto být pravidelně opatřováno nátěry působícími proti pronikání vlhkosti do buněčné struktury, škůdcům, teplotním změnám, slunečnímu záření apod. Vzhledem k časové a finanční náročnosti celkové údržby je často výhodnější zvolit pro zhotovení venkovních konstrukčních systémů alternativní materiály.

dřevěná terasa

Dřevoplastové kompozity představují výhodnou kombinaci termoplastového polymeru a dřevěného plniva, která dodává finálnímu produktu synergickým účinkem řadu výhod. Kompozit složený z polymerní matrice a plniva rostlinného původu není vyloženě novinkou – první takový materiál byl použit v praktické aplikaci v 80. letech jako náhrada dřevěných konstrukčních prvků v dřevostavbách v USA. Stavebních dílců kombinujících tyto dva typy surovin je více druhů, dřevoplastové kompozity jsou specifické především tím, že uzavírají dřevitou složku kompletně do plastového obalu při zachování jejích pružných vlastností.
chlapec natírá plot

Tento aspekt je také důvodem, proč se vyznačují následujícími vlastnostmi:

          stálobarevnost a rozměrová stálost,

          vzhledový a pocitový vjem připomínající rostlé dřevo,

          snadná opracovatelnost a dobré spojovací schopnosti,

          velmi nízká pravděpodobnost napadení

          nízké nároky na údržbu a vysoká životnost,

          možnosti využití recyklovaných (druhotných) surovin při výrobě, jež mohou podstatně snížit cenu materiálu.

Sortiment produktů z dřevoplastového kompozitu (obecně označovaného také jako WPC – Wood Polymer Composite) zahrnuje širokou škálu konstrukčních i doplňkových výrobků, které rozšiřují paletu dřevěných prvků a dílců, které nahrazují, o další položky. Kromě terasových a plotových systému a fasádního obložení se jedná např. o drobnější zboží (chodníkové dílce, květináče) nebo kompletní řešení bazénových obkladů a pochůzných ploch.

Oživte svou kuchyň v paneláku

Není pravda, že malá kuchyň musí být nedostačující či dokonce nevzhledná. Naopak při volbě správných barev, materiálů a doplňků může působit mnohem útulněji než kdejaká velká kuchyň. Pokud navíc váš byt disponuje výhledem na západ či dokonce jih, máte z půlky vyhráno! Paneláková kuchyně https://www.skvelydomov.cz/kuchyne/ by měla být totiž dostatečně světlá. Zahrnuje to například barvu linky, ale zato můžete zvolit tmavší pracovní desku. Úplně jednoduchý a obecný motif je bílá linka a deska v dekoru dřeva. Moderní jsou také otevřené nástěnné police, které lze pojmout v naprosto obyčejném nebo velkolepém „udělej si sám“ stylu.pohled do kuchyně
Mělo https://www.milujemefotografii.cz/jak-vymenit-nudne-nebe by platit, že kolem dřezu a kolem sporáku nebo vařiče bude alespoň 40 cm odkládací plochy, a to na obě strany. Zajistíte tak dostatek prostoru pro potřebnou přípravu pokrmů, odkapávací plochu i místo pro shromažďování špinavého nádobí. Pokud jste v pronájmu a nejste spokojeni s kachličkami, které nad linkou jsou, můžete aplikovat kteroukoli samolepící tapetu si zamanete.celá kuchyň
Co se týká stylových doplňků, v případě systému otevřených polic se každý kousek nádobí stane právě doplňkem. Již dávno odzvonilo představám, že by každý talíř měl vypadat identicky. Ano, je to praktické při stohování nádobí, avšak ztratíte originalitu. Dalšími doplňky jsou jednoznačně květiny! Rozvoňte kuchyň aromatickými bylinami či ozdobte tropickými kousky – různé druhy monster i pothosu jsou nyní v dostání skoro v každém obchodě. Nebo zkuste řízky kytek s někým vyměnit.
Projevte svou kreativitu při výrobě nebo výběru kořenek, které vám budou na očích. Meze se nekladou ani při kompozici zátiší s mísou plnou ovoce.

Přikrmování ptáčků

Nezapomeňte si před zimou připravit krmítka. Nemusíte hned kupovat ta drahá z obchodů, co jsou vlastně jen předražená prkénka stlučená k sobě. Můžete si vyrobit i vlastní. Stačí skutečně jen pevná podložka, nejlépe kus prkénka, ke kterému přitlučete čtyři tyčky. Hezky do každého rohu jednu. Dvě z nich je dobré nechat větší. Přes vrchní část opět dejte další prkénko, které opět připevníte třeba hřebíky. Pokud máte doma zbytek střešní lepenky či třeba jen staré pláštěnky, můžete šikmou stříšku ještě potáhnout, aby se dřevo nepromáčelo. Pak již stačí krmítko umístit na požadované místo. Dbejte ale na to, aby nebylo moc při zemi. Kolem se mohou pohybovat predátoři. Kuny, kočky. Pokud byste krmítko dali nízko, skoro k zemi či na zem, zajistili byste tak potravu spíše pro tyto masožravce.

Ptačí krmítko

Další možností je jen obyčejné přikrmování na okenním parapetu. Vyplatí se ve chvíli, kdy k oknu nepadá sníh, tedy je mírně pod střechou. Pokud jsou kolem stromy, ptáčkové během chvíle zrní objeví a budou k Vám létat. Nekrmte ptáky vánočním cukrovím či podobnými dobrůtkami z kuchyně. Možná si myslíte, že jim tím přilepšíte, ale opak je pravdou. Může jim to uškodit. Místo toho jim nabídněte zrní, slunečnicová semínka či třeba mák. Ptáček si pak sám vybere, co mu chutná nejlépe.
Krmení v síťce

Zajisté jste si všimli, že lidé věsí na stromy lojové koule v síťkách. Víte, že ptáček, který si chce zobnout, přistane na oné kouli a síťce? Jak přistane, může se mu jeho nožka zachytit v těch malých očkách plastu. Ptáček pak zemře, zachycen v chutné pasti. Zajisté nechcete, aby se to stávalo. Proto je tu ještě jeden návod. Když takovou kouli koupíte, vezměte silnou jehlu, silný provázek, který jehlou můžete prostrčit. Na konci provázku udělejte masivní uzel, nebo tam připevněte třeba korálek. Kouli vyndejte ze síťky, jehlou ji opatrně probodněte, protáhněte provázek a takto teprve zavěste na větev. Dosáhnete tak toho, že nohy stvořeníček budou v bezpečí.

Scroll To Top