Cm sozzn

Lze se stát někým, kdo udává módní trendy?

Snad každá žena touží po tom být krásná. S tím souvisí také to, jak se obléká. Ovšem ačkoliv nás různé motivační příspěvky na sociálních sítích vybízí, abychom našli svůj vlastní styl, je potřeba přiznat, že většina z nás bude jednoduše následovat módní trendy.

 

To samozřejmě není ideální, neboť zdaleka ne vše, co je momentálně v módě, se pro nás hodí. Navíc je zde také fakt, že většina žen touží zazářit a být centrem pozornosti. Proto často touží po tom, aby to byly právě ony, kdo tyto módní trendy udává, byť i jen v úzkém okruhu rodiny či na pracovišti.

 

vkusu můžeme učit i děti

 

Tento sen je však hůře splnitelný, než by se mohlo na první pohled zdát. Jen málokdo má totiž tolik vkusu a zároveň i zdravé sebekritiky, že dokáže posoudit, co mu opravdu sluší. U většiny z nás to často nedopadá dobře – buď zvolíme naprosto standardní outfit, nebo takový, který je příliš výrazná, případně se vůbec nehodí na naši postavu.

 

Výše uvedené však neznamená, že bychom se o to neměli pokoušet. Jen je potřeba být dostatečně realističtí a znát jak své přednosti, tak i vady. Pokud si nejsme jisti, můžeme požádat o pomoc odborníka, i když zde je potřeba dobře vybírat.

 

jeden z módních trendů

 

V neposlední řadě je však také důležité, aby náš oděv odpovídal nejen postavě, ale také povaze. Introvertka, která nemá ráda přílišnou pozornost, se asi nebude cítit nejlépe ve výrazném, vyzývavém outfitu přitahujícím pozornost. A platí to i naopak, extrovertka nebude spokojená s nevýrazným oblečením, díky kterému nepozorovaně zapadne.

 

Pak je zde samozřejmě také příležitost, pro kterou si dané oblečení bereme. Do zaměstnání si nejspíš nevezmeme plesové šaty a na party nepůjdeme v teplákách. Navíc na mnoha místech je předepsán takzvaný dress code, který je potřeba dodržovat.

 

Je jasné, že zkombinovat vše výše uvedené je náročná záležitost. Pokud však chcete skutečně zazářit a být tím, kdo na sebe strhává pozornost, nezbude vám nic jiného, než se to naučit.

Máte kila navíc? I tak můžete vypadat neodolatelně. Na co si ale dát pozor?

Že máte nějaké to kilo navíc? To rozhodně neznamená, že byste se nemohla oblékat módně a trošku i odvážně. Jak si poradit s kily navíc obstojně? 

Máte kila navíc? I tak můžete vypadat neodolatelně. Na co si ale dát pozor? 

Už vás také nebaví poslouchat, že byste měla zhubnout a svého těla si patřičně vážíte? Nevadí vám, že máte faldíky, větší bříško, celulitidu nebo strie? Nebo naopak patří k těm ženám, co se to všechno snaží schovat a oblékáte nevýrazné a příliš volné oblečení? Dnešní doba už konečně dává prostor i ženám s křivkami, což je jedině dobře, navíc i žena s plnějšími křivkami se může oblékat krásně, svůdně a může působit sebevědomě. Jen si dávejte pozor na to, jaké oblečení vybíráte. 

štíhlé a plnější křivky

Hlavně se nebát! 

Pokud chcete umět pracovat s kily navíc, musíte se naučit hlavně být sebevědomá. Pokud vidíte ženu, která se na první pohled vůbec nestydí za to, že má větší bříško, zadeček nebo silná stehna, můžete si všimnout, že vypadá dobře úplně ve všem. A mnohdy i lépe, než štíhlé ženy, které se neumějí dobře prodat. Jen to samozřejmě nesmí být příliš okázalé a až nevkusné. Je třeba uvědomit si, že je jistá hranice mezi zdravým sebevědomím a již jasným nevkusem, takže na to si dejte pozor. 

Určitě je nutné zvýraznit partie, které si to zaslouží. U někoho je to štíhlý pas, u někoho jsou to ruce nebo třeba dekolt. Každopádně na každé ženě se něco takového najde. A to musí jít vidět, protože pak se nikdo nebude koukat na to, zda máte o pět nebo o deset kilo více či méně. Hodně to ale závisí i na tom, jak se sama žena cítí. Musí to z vás prostě sálat. Vaše tělo je jen vaše a vy ho musíte mít ráda. 

sebevědomá žena

Vhodná velikost 

Častým problémem je nevhodná velikost. Ženy se buď chtějí úplně zahalit a volí zbytečně velké velikosti nebo si zase pro změnu vyberou příliš malou velikost a obojí je prostě špatně. Samozřejmě, že každá velikost může na určitém typu oblečení sedět jinak, obvykle také máme jinou velikost ve vrchní části těla a jinou v té spodní, ale je třeba vybírat oblečení, které zkrátka padne. Které není moc volné ale ani moc těsné. 

Stačí totiž sáhnout vedle, po špatné velikosti a efekt může být úplně opačný, než jste chtěla. 

Řetězy na všem

 Není to tak dlouhá doba, co řetězy patřily pouze k hudebnímu stylům jako metal a rock. Nyní je můžete vidět jako doplňky na kalhotách, jako šperky i třeba jako popruhy batohů. Velké, dlouhé stříbrné, či jiné barvy. Pokud vám nedělá problém zainvestovat můžete místo materiálu jako chirurgická ocel a nerez koupit stříbro.  Zvládnou dokonale podtrhnout váš outfit a dodat vašemu stylu potřebnou třešničku. Pojďme se podívat na některé způsoby a možnosti, jak je nosit.
Řetěz s červeným doplňkem
 Kalhoty – Obrovská paleta možností. Můžete si řetěz jednoduše zapnout za poutka na pásek. Jak chain visí, tak se pohybuje a váš styl působí mnohem živěji. Samozřejmě jich můžete připnout více v tom případě bych vám doporučoval různé tvary, nebo určitě různé délky. Berte na vědomí, že mají značnou váhu. Jeden ani nepoznáte, ale když si jich dáte 8 asi vás budou trošku tahat.
Mým asi nejvíce oblíbeným způsobem, jak je nosit na kalhotách určitě je šikovné uvázání, či přišití kolem kolene tak aby byl nad i pod ním a vzadu byl spojen. Ovšem tohle chce trošku šikovnosti, aby vám nepadal a nepřekážel v pohybu. Můžete ho přišít pak ho, ale nesundáte.
Mezi asi nejjednodušší styl je použít je jako pásek.
 Batohy a kabelky – Použít je jako popruhy. Vypadá to cool a unikátně. Jedinou nevýhodou je, že při dlouhém nošení vás to může bolet, či dokonce udělat modřiny, takže doporučuji abyste si na ně přeci jen připevnili něco ať se nezařezávají přímo do vás. Pokud budete mít štěstí najdete tašky už tak upravené, ale nejspíš budete muset za improvizovat a vyrobit si to sami. O to víc zajímavé a originální to bude!
Nerezový řetěz
 Boty – Asi nejvíce „zvláštní“ styl. Já osobně sem tohle vymyslel, tak že jsem pásy na Nike air force 1 vyměnil za řetězy. Pokud má bota hodící se barvu k daným řetězům vypadá to bezmála zajímavě a určitě tím upoutáte pozornost. Jak tu dobrou, tak i tu ne zrovna příjemnou.
 Na závěr je důležité říct, že i tu platí klasické tvrzení: Všeho moc škodí. Určitě nechcete vypadat jak železárna na náměstí a tahat na sobě 20 kilogramů železa. Všeho to chce s mírou a aspoň trošku si použití doplňků promyslet.

Scroll To Top