Cm sozzn

Mohou rizikový žadatelé dosáhnout na úvěr?

Bankovní instituce jsou pod správou České národní banky, která pravidelně upravuje podmínky pro schvalování úvěrů. Ty se postupem let neustále zpřísňují a společně se zvyšující inflací už nemusí být pro každého. Na druhou stranu je ale zapotřebí poznamenat, že každý druhý Čech se za svůj život setká s některým z úvěrových produktů. Vévodí ale hypotéky, hned za nimi jsou úvěry ze stavebního spoření nebo spotřebitelské úvěry.

Banky při posuzování žádosti každého žadatele e postupují dle platné legislativy. Důležitá je ale hlavně bilance žadatele. Ve zkratce jde vlastně o posouzení schopnosti žadatele splácet. Pokud je tato bilance příliš nízká, může žadatel nakonec odejít s nepoříznou. Rozhodující je výše příjmů, další závazky nebo záznamy v registrech dlužníků.

Práce s počítačemc

Řešení nabízí nebankovní společnosti

Nebankovní sektor je v tomto ohledu ke všem žadatelům přeci jenom benevolentnější. V nabídce najdete například nebankovní hypotéky bez registru, ale i rychlé spotřebitelské úvěry. Při schvalování žádostí přitom nebankovní subjekty mnohdy neposuzují výši měsíčních příjmů žadatele ani jeho negativní záznamy v registrech dlužníků.

Závazná smlouva

Nebankovní společnosti nabízí řešení i v případě, kdy potřebujete mít k dispozici potřebný obnos peněz co možná nejdříve. Schvalování úvěrů je totiž v jejich podání neuvěřitelně rychlé a snadné. O půjčku je možné zažádat i online nebo můžete zajít přímo na pobočku, kdy v takovém případě budete mít k dispozici peníze při podpisu smlouvy.

Některé nebankovní instituce navíc svým žadatelům nabízí tzv. krátkodobé půjčky bez úroku. Většinou se jedná o dobu 14 dnů, kdy si může dlužník půjčit zcela zdarma a splácí pouze jistinu. Ovšem pokud se mu nepovede půjčku splatit do stanoveného data, úroky i sankce za pozdní splacení jsou často enormní. Vyšší je samozřejmě i RPSN.

Kdy jdeme do banky zbytečně?

Banky bývají ke svým klientům nekompromisní, na vše mají své tabulky a grafy a stačí, abyste se byť prstem jedné ruky dotýkali černé listiny potencionálních neplatičů a s největší pravděpodobností bude vaše cesta do banky úplně zbytečná. Kdy můžeme očekávat, že před námi banka zavře dveře a s úvěrem raději vůbec nepočítat?

Banky mají už předem vytipované určité okolnosti, za kterých klientům půjčky zkrátka nenabízí, spadají totiž do skupiny rizikových klientů. Důvodů je celá řada: nízký příjem, zanesení v registru dlužníků, špatná platební morálka. Bankovní společnosti se vždy snaží s potencionálním klientem najít společnou cestu, ale tento přístup platí jen pro ty vyvolené.

podpis smlouvy

Pokud žádáte o půjčku a nemáte žádný doložitelný příjem, u banky zcela určitě nepochodíte. Na trhu už existují samozřejmě i produkty, u kterých nemusí deklarovat výši příjmu, ty ale v bankovní sféře budete hledat jen těžko. Americká hypotéka bez registru nebo rychlé půjčky do pár minut jsou otázkou spíše nebankovních společností, které cílí právě na klienty, kterým z jakéhokoliv důvodu byla půjčka v bance zamítnuta. Pokud jsou příjmy nepravidelné nebo v rámci sociálních dávek, pak s vámi banka nebude ztrácet čas. Nepochodíte ani v případě, kdy sice pracujete, ale zatím jenom ve zkušební době, i v tomto případě to bude velký problém.

radost z bydlení

Každá banka si vytipovává rizikové žadatele, kam spadají rodiče samoživitelé, maminky na mateřské dovolené, studenti nebo důchodci. Banka v takovém případě předpokládá, že žadatel může mít větší problémy splácet, má špatnou výchozí pozici a pro banku je v takovém případě nesolventní klient. Pokud tedy míříte do banky za účelem sjednání úvěru a patříte do některé z těchto skupin, cesta je zbytečná.

Podobná situace bude následovat i v případě, kdy vaše osoba figuruje v některém z registru dlužníků, na půjčku z banky budete čekat marně.

Ne vždy je volba banky správná

Samozřejmě, že při neobvyklých, finančních problémech každého z nás napadne návštěva určité pobočky nejmenované bankovní společnosti. Neříkám, že se jedná o něco, co je velmi špatné, ale na druhou stranu je nutné si uvědomit, že jsou na trhu i jiné společnosti, jejichž nabídka má mnohdy lepší varianty. Ať už je váš přístup k tomuto druhu nabídek jakýkoliv, pojďme se podívat, jaké další způsoby řešení finančních problému se mezi námi v současné době nacházejí.

dollarové bankovky

Výbornou alternativnou jsou zejména nebankovní společnosti, jejichž hlavním produktem je nebankovní americká hypotéka, při jejíž volbě zažijete i vy konečně ničím nerušený spánek, a budete moci konečně pořádně fungovat na všech frontách. Velmi lákavá je v tomto případě také skutečnost, že peníze, které tak nutně potřebujete, máte k dispozici téměř ihned, takže nemusíte již déle čekat, a můžete své problémy řešit hned. A něco takového se jistě hodí nejen vám, ale i někomu z vašich známých.

Zisk této skvělé nabídky je ve finále navíc opravdu snadný, avšak v případě, že byste něčemu z toho všeho nerozuměli, neváhejte se na cokoliv zeptat, jelikož na zaměstnance je kladen požadavek vysoké profesionality, což ve spojení s přátelským přístupem z jejich strany jistě tvoří něco, co byste rádi zažili i vy osobně. Také se samozřejmě nemusíte bát jakýchkoliv nesmyslných poplatků, vyšších úroky či čehokoliv podobného, jelikož něco takového je v tomto případě předem vyloučeno!

šipka z amerického dolaru

Je tak tedy vidět, že i věci, o kterých byste nikdy dříve nejspíše nepřemýšleli, ve finále mají velké výhody, a zejména z toho důvodu se do budoucna zajímejte i o věci, které se vám na první pohled až tak nezdají. Díky tomu totiž můžete získat něco, co má jen málokdo, něco, co je pro vás tím pravým ořechovým, a právě v tom může být vaše skrytá výhodu pro hru s názvem život.

Přežijí u nás důchodci?

Ministerstvo práce a sociálních věcí nám v posledních dnech představilo hned tři možnosti, jak se má měnit český důchodový systém. A z těch možností si mají naši politici vybrat, co bude s každým z nás, až zestárneme.
důchodce s chodítkem
Podle očekávání to není zrovna hezké počtení. Počítá se totiž s tím, že na tom budou důchodci citelně hůř po finanční stránce, nebo se bude muset chodit do důchodu o hodně později. Prý si tak buď v příštích letech ve srovnání s dnešním stavem věcí pohorší o víc než desetinu, nebo se bude věk pro odchod do důchodu zkrátka zvedat až někam nad sedmdesátku. Jak to tedy tvrdí ministryně práce a sociálních věcí Maláčová a prý nejen ona, ale i někteří ekonomové. Neboť už od třicátých let porostou počty důchodců kvůli odchodům početných Husákových dětí na zasloužený odpočinek, a na to nebudou v rozpočtu potřebné peníze. Leda že by se omezily, a to citelně, výdaje na jiné rozpočtové kapitoly, aby zbylo na důchodce víc prostředků.
Že prý se budou muset výhledově začít hledat i další zdroje financování důchodů, že si jenom s povinným sociálním pojištěním jako doposud nevystačíme. A už za pár měsíců by měla být známá důchodová novela spolu s penzijní reformou.
Podle jedné možnosti by základní důchod dělal třicet procent průměrné mzdy, podle druhé jenom dvaadvacet procent, takže by měli všichni jistých 10500, respektive 7740 Kč. Všechno ostatní by mělo být zásluhové jako dosud, různě by se měla oceňovat i péče o dítě nebo práce i v důchodovém věku. Minimální důchod by měl stát platit z toho, co vybere na daních, druhá část by závisela na vybraném pojistném.
paní důchodkyně
Ženy s dětmi by prý měly dostávat bonus 500 Kč za každé vychované dítě, matky, které budou doma čtyři roky s dítětem, by měly mít důchod vyšší než ženy bezdětné, a to i o víc než osm stovek. Každý, kdo odpracuje přes jednačtyřicet let, by měl dostávat za každý rok bonus 240 Kč, kdo ne, měl by si pohoršit.
Takže asi zase bude všechno jinak. A jisté zůstane jen to, že nikdo nebude mít nic jisté. Protože pak přijdou volby. A co po nich?

Nábytek z borového a smrkového masivu není podřadný

Statistika dokáže někdy vynést na povrch zajímavé údaje, z nichž se lidé dozvídají nejen životní styl, zájem o výrobky a ryze reklamní záležitosti. V některých případech vypovídá i o pověrách a mýtech, které se mezi námi šíří přímo raketovou rychlostí. Jednou z nich je názor na kvalitu nábytku z dřevěného masivu.
Většina lidí rozděluje dřevěný masiv na dřevo měkké, a tím pádem levné a podřadné, a na tvrdé, tedy pevné, odolné a zároveň drahé. Takovéto primitivní dělení je však zdaleka neobjektivní a mezi kompaktností výrobků z měkkého a tvrdého dřeva není až tak zásadní rozdíl.

postel

Výhody borového dřeva pro nábytek z masivu

  • Kresba dřeva, jeho struktura a barevný nádech je jedním z nejpůsobivějších z celé bohaté škály dřevěných dekorů, jaké nám příroda může nabídnout. Přírodní borovice https://www.drevenynabytek-borovicemasiv.cz/postele-90×200je velice výrazná, má zajímavé letokruhy poblíž suků a takto dominantní nábytek je optimální kombinovat s jednobarevnými lůžkovými potahy, s nenápadnou podlahovou krytinou, nejlépe s jednobarevným kobercem bez vzorování, a jednoduchou malbou v krémovém tónu, nebo v pastelových barvách.

  • Dřevo se opracovává v současné době na vysokoobrátkových obráběcích strojích, přesto vyžaduje určitou zručnost a zkušenosti. Výsledkem jsou precizní tvary jak jednoduché, tak rustikální. Vysoký obsah pryskyřice však nedovoluje borovici optimálně mořit, proto se nejčastěji vyskytuje v ryze přírodním odstínu lakovaného povrchu, případně v odstínech, jež vytváří dojem dražšího materiálu, např. dubu nebo mahagonu.
  • Cenově patří k levnějším materiálům (ve srovnání s dubem, bukem, habrem, lískou a dalšími listnáči), přesto se jedná o kvalitní pevné a odolné dřevo. Je sice měkčí než modřín, ale tvrdší, než smrk.

borovice

  • Vysoká odolnost vůči vlhkosti ji řadí k oblíbeným materiálům kuchyňského nábytku (stolů, židlí, kuchyňských linek a pracovních desek) a provází nás i v ložnicích v podobě postelí, nočních stolků a šatních skříní.
  • Výborně se opracovává a lze z ní vyrábět různé tvary a zhotovovat výrobky v širokém spektru variací postelí, komod, skříní, stolů, stolečků, úložných boxů atd.

Křišťálově čistá voda ke koupání i bez chemických prostředků

Vodu v domácích bazénech musíme udržovat, pravidelně ji kontrolovat a starat se o ni. Voda bez údržby by brzy přišla o svoji kvalitu a křišťálovou čistotu. Stala by se nevhodná ke koupání a mohla by způsobit i zdravotní komplikace. Chceme-li si tedy během sezóny vodu naplno užívat, musíme pro to něco udělat.

Většina lidí používá osvědčené chemické přípravky, které do vody dodávají potřebné látky a zamezují tvorbě nežádoucích jevů. Ovšem jde to i šetrněji. Ne každý tyto prostředky snese, týká se to především těch s obsahem chloru. Proto se jako dobré řešení jeví použít nejrůznější alternativy. Jednou z nich je i mořská sůl do bazénu. Přírodní produkt, který se o vodu postará stejně dobře, ovšem za určitých podmínek.

Využijte pozitivního účinku i pro svou pokožku

Pro použití mořské soli je nutné vlastnit salinizační jednotku. Bez ní by mohlo dojít k poškození některých částí bazénu, zejména těch kovových a tomu se potřebujeme vyhnout. Doporučené dávkování je totiž opravdu velké, přibližně až 6kg/m3.
V menších koncentracích pod 3kg/m3 ji lze využít na ozdravné koupele ve vaně nebo do bazénu, ale to už společně s chemickými prostředky, protože tato koncentrace na dlouhodobější ochranu vody nestačí.

Solí upravená voda má pak tu výhodu, že nedráždí pokožku zbytečnou chemikálií a v podstatě má pozitivní efekt na různé kožní potíže. Nemusíte tak jezdit k moři, uděláte si ho na vlastní zahrádce.

Nelze však použít jakoukoli sůl, ale pouze tu skutečně mořskou v té nejvyšší kvalitě. Jen tak bude mít efekt nejen na vodu, ale i na vaši pokožku. V nabídce naleznete tři kvalitní varianty praxí prověřené a v potravinářské kvalitě https://eshop.techneco.eu/Morska-sul-do-bazenu.
· Margarita – pocházející z Itálie
· Vatel – pocházející z Portugalska
· Mořská sůl – pocházející z Chorvatska

Všechny tři výrobky jsou dodávány v základních baleních po 25 kg.

Scroll To Top