Vodu v domácích bazénech musíme udržovat, pravidelně ji kontrolovat a starat se o ni. Voda bez údržby by brzy přišla o svoji kvalitu a křišťálovou čistotu. Stala by se nevhodná ke koupání a mohla by způsobit i zdravotní komplikace. Chceme-li si tedy během sezóny vodu naplno užívat, musíme pro to něco udělat.

Většina lidí používá osvědčené chemické přípravky, které do vody dodávají potřebné látky a zamezují tvorbě nežádoucích jevů. Ovšem jde to i šetrněji. Ne každý tyto prostředky snese, týká se to především těch s obsahem chloru. Proto se jako dobré řešení jeví použít nejrůznější alternativy. Jednou z nich je i mořská sůl do bazénu. Přírodní produkt, který se o vodu postará stejně dobře, ovšem za určitých podmínek.

Využijte pozitivního účinku i pro svou pokožku

Pro použití mořské soli je nutné vlastnit salinizační jednotku. Bez ní by mohlo dojít k poškození některých částí bazénu, zejména těch kovových a tomu se potřebujeme vyhnout. Doporučené dávkování je totiž opravdu velké, přibližně až 6kg/m3.
V menších koncentracích pod 3kg/m3 ji lze využít na ozdravné koupele ve vaně nebo do bazénu, ale to už společně s chemickými prostředky, protože tato koncentrace na dlouhodobější ochranu vody nestačí.

Solí upravená voda má pak tu výhodu, že nedráždí pokožku zbytečnou chemikálií a v podstatě má pozitivní efekt na různé kožní potíže. Nemusíte tak jezdit k moři, uděláte si ho na vlastní zahrádce.

Nelze však použít jakoukoli sůl, ale pouze tu skutečně mořskou v té nejvyšší kvalitě. Jen tak bude mít efekt nejen na vodu, ale i na vaši pokožku. V nabídce naleznete tři kvalitní varianty praxí prověřené a v potravinářské kvalitě https://eshop.techneco.eu/Morska-sul-do-bazenu.
· Margarita – pocházející z Itálie
· Vatel – pocházející z Portugalska
· Mořská sůl – pocházející z Chorvatska

Všechny tři výrobky jsou dodávány v základních baleních po 25 kg.