Bankovní instituce jsou pod správou České národní banky, která pravidelně upravuje podmínky pro schvalování úvěrů. Ty se postupem let neustále zpřísňují a společně se zvyšující inflací už nemusí být pro každého. Na druhou stranu je ale zapotřebí poznamenat, že každý druhý Čech se za svůj život setká s některým z úvěrových produktů. Vévodí ale hypotéky, hned za nimi jsou úvěry ze stavebního spoření nebo spotřebitelské úvěry.

Banky při posuzování žádosti každého žadatele e postupují dle platné legislativy. Důležitá je ale hlavně bilance žadatele. Ve zkratce jde vlastně o posouzení schopnosti žadatele splácet. Pokud je tato bilance příliš nízká, může žadatel nakonec odejít s nepoříznou. Rozhodující je výše příjmů, další závazky nebo záznamy v registrech dlužníků.

Práce s počítačemc

Řešení nabízí nebankovní společnosti

Nebankovní sektor je v tomto ohledu ke všem žadatelům přeci jenom benevolentnější. V nabídce najdete například nebankovní hypotéky bez registru, ale i rychlé spotřebitelské úvěry. Při schvalování žádostí přitom nebankovní subjekty mnohdy neposuzují výši měsíčních příjmů žadatele ani jeho negativní záznamy v registrech dlužníků.

Závazná smlouva

Nebankovní společnosti nabízí řešení i v případě, kdy potřebujete mít k dispozici potřebný obnos peněz co možná nejdříve. Schvalování úvěrů je totiž v jejich podání neuvěřitelně rychlé a snadné. O půjčku je možné zažádat i online nebo můžete zajít přímo na pobočku, kdy v takovém případě budete mít k dispozici peníze při podpisu smlouvy.

Některé nebankovní instituce navíc svým žadatelům nabízí tzv. krátkodobé půjčky bez úroku. Většinou se jedná o dobu 14 dnů, kdy si může dlužník půjčit zcela zdarma a splácí pouze jistinu. Ovšem pokud se mu nepovede půjčku splatit do stanoveného data, úroky i sankce za pozdní splacení jsou často enormní. Vyšší je samozřejmě i RPSN.