Cm sozzn

Mohou rizikový žadatelé dosáhnout na úvěr?

Bankovní instituce jsou pod správou České národní banky, která pravidelně upravuje podmínky pro schvalování úvěrů. Ty se postupem let neustále zpřísňují a společně se zvyšující inflací už nemusí být pro každého. Na druhou stranu je ale zapotřebí poznamenat, že každý druhý Čech se za svůj život setká s některým z úvěrových produktů. Vévodí ale hypotéky, hned za nimi jsou úvěry ze stavebního spoření nebo spotřebitelské úvěry.

Banky při posuzování žádosti každého žadatele postupují dle platné legislativy. Důležitá je ale hlavně bilance žadatele. Ve zkratce jde vlastně o posouzení schopnosti žadatele splácet. Pokud je tato bilance příliš nízká, může žadatel nakonec odejít s nepoříznou. Rozhodující je výše příjmů, další závazky nebo záznamy v registrech dlužníků.

Práce s počítačemc

Řešení nabízí nebankovní společnosti

Nebankovní sektor je v tomto ohledu ke všem žadatelům přeci jenom benevolentnější. V nabídce najdete například nebankovní hypotéky bez registru, ale i rychlé spotřebitelské úvěry. Při schvalování žádostí přitom nebankovní subjekty mnohdy neposuzují výši měsíčních příjmů žadatele ani jeho negativní záznamy v registrech dlužníků.

Závazná smlouva

Nebankovní společnosti nabízí řešení i v případě, kdy potřebujete mít k dispozici potřebný obnos peněz co možná nejdříve. Schvalování úvěrů je totiž v jejich podání neuvěřitelně rychlé a snadné. O půjčku je možné zažádat i online nebo můžete zajít přímo na pobočku, kdy v takovém případě budete mít k dispozici peníze při podpisu smlouvy.

Některé nebankovní instituce navíc svým žadatelům nabízí tzv. krátkodobé půjčky bez úroku. Většinou se jedná o dobu 14 dnů, kdy si může dlužník půjčit zcela zdarma a splácí pouze jistinu. Ovšem pokud se mu nepovede půjčku splatit do stanoveného data, úroky i sankce za pozdní splacení jsou často enormní. Vyšší je samozřejmě i RPSN.

Scroll To Top