Snad každá žena touží po tom být krásná. S tím souvisí také to, jak se obléká. Ovšem ačkoliv nás různé motivační příspěvky na sociálních sítích vybízí, abychom našli svůj vlastní styl, je potřeba přiznat, že většina z nás bude jednoduše následovat módní trendy.

 

To samozřejmě není ideální, neboť zdaleka ne vše, co je momentálně v módě, se pro nás hodí. Navíc je zde také fakt, že většina žen touží zazářit a být centrem pozornosti. Proto často touží po tom, aby to byly právě ony, kdo tyto módní trendy udává, byť i jen v úzkém okruhu rodiny či na pracovišti.

 

vkusu můžeme učit i děti

 

Tento sen je však hůře splnitelný, než by se mohlo na první pohled zdát. Jen málokdo má totiž tolik vkusu a zároveň i zdravé sebekritiky, že dokáže posoudit, co mu opravdu sluší. U většiny z nás to často nedopadá dobře – buď zvolíme naprosto standardní outfit, nebo takový, který je příliš výrazná, případně se vůbec nehodí na naši postavu.

 

Výše uvedené však neznamená, že bychom se o to neměli pokoušet. Jen je potřeba být dostatečně realističtí a znát jak své přednosti, tak i vady. Pokud si nejsme jisti, můžeme požádat o pomoc odborníka, i když zde je potřeba dobře vybírat.

 

jeden z módních trendů

 

V neposlední řadě je však také důležité, aby náš oděv odpovídal nejen postavě, ale také povaze. Introvertka, která nemá ráda přílišnou pozornost, se asi nebude cítit nejlépe ve výrazném, vyzývavém outfitu přitahujícím pozornost. A platí to i naopak, extrovertka nebude spokojená s nevýrazným oblečením, díky kterému nepozorovaně zapadne.

 

Pak je zde samozřejmě také příležitost, pro kterou si dané oblečení bereme. Do zaměstnání si nejspíš nevezmeme plesové šaty a na party nepůjdeme v teplákách. Navíc na mnoha místech je předepsán takzvaný dress code, který je potřeba dodržovat.

 

Je jasné, že zkombinovat vše výše uvedené je náročná záležitost. Pokud však chcete skutečně zazářit a být tím, kdo na sebe strhává pozornost, nezbude vám nic jiného, než se to naučit.