Zahrada je skvělým místem, kde si mohou děti hrát, aniž by doma nadělali nepořádek, nebo se toulali po ulicích. Ačkoliv mají děti ohromnou fantazii, je potřeba zahradu vybavit tak, aby zde měli prostor ke svým hrám. Co všechno tedy můžete dětem na zahradu pořídit, a na kolik vás to vyjde?

Pískoviště

Pískoviště děti milují, a dovedou si na něm vyhrát celé dlouhé hodiny. Zpočátku začnou bábovičkami, později se přesunou ke stavění hradů, a nakonec jezdí s bagry po písku, a staví nevídané pevnosti. Pokud plánujete dětí více, možná se vám vyplatí koupě dřevěného pískoviště s krytem. Kryt je velmi důležitý, aby se písek neznečišťoval, a aby jej okolní kočky nepoužívaly jako toaletu. Takové pískoviště vychází okolo 2000Kč, plus písek. V případě, že hledáte jen variantu na rok, či dva, postačí plastové pískoviště, které se nejčastěji prodává ve tvaru mušle, a má i kryt. Takové pak vychází okolo 400Kč.

hračky v písku

Trampolína

Trampolína je skvělá v tom smyslu, že se na ní děti zabaví, a zároveň skákáním posilují svoji kondici. Naučí se na ní dělat nejrůznější triky, a užijí si zde čas i s přáteli. Nevýhodou trampolíny je pak nebezpečí, z ní vyplívající. Pokud se děti zapomenou zapnout, mohou z ní snadno vypadnout, a zranit se. Ve větším počtu se pak na trampolíně mohou zranit vzájemně. Pokud tedy dítko vypustíte na trampolínu, je lepší jej po celou dobu hlídat. Venkovní trampolínu s ochrannou sítí pak koupíte od 5000Kč.

dívka na trampolíně

Houpačka

Houpání milují snad všechny děti, a čím výš se rozhoupou, tím jsou nadšenější. Pro ty menší postačí dětská plastová houpačka připevněná třeba k pergole. Větší už vyžadují konstrukci s houpačkou, kterou pořídíte už okolo 2000Kč, a když si připlatíte, můžete mít konstrukci se dvěma houpačkami. Pokud má vaše dítě sourozence, či více přátel, můžete pořídit i houpačku ve stylu klády, kde každé dítě sedí na jednom konci.