Klíčení je naprosto přirozený přírodní proces, kdy ze semena vzniká rostlina, a ten můžeme nyní využít ve prospěch svého zdraví. A je to o to lepší, že nemusíme udělat prakticky nic a sklidíme bohatou úrodu. Takže pokud jste se doposud vyhýbali zahradničení proto, že vám připadalo složité, únavné, anebo proto, že na něj nemáte dost místa, nyní se můžete s chutí a bez obav pustit do klíčení semínek.

salát s klíčky

Co k tomu budete potřebovat?

Pouze semínka, vodu a vhodnou nádobu. Dalo by se tedy klidně říci i to, že prakticky nic. Jde to vlastně úplně samo.

Semínka jsou základ

Vhodná semínka seženete v každé prodejně zahradnických potřeb, jen je nutné myslet na to, že nesmí být nijak chemicky ošetřená. Proto pokud chcete mít jistotu, že si zvolíte ten nejlepší pěstební materiál a nic se vám po jeho konzumaci nestane, raději si semena nakupte ve speciální prodejně s potřebami na klíčení semínek. Tam můžete nakoupit semínka té nejvyšší kvality i s certifikací bio.

Bez nádoby to nepůjde

Dále budete potřebovat vhodnou nádobu, ve které budete semínka klíčit. Prakticky vám poslouží libovolná miska anebo třeba skleněná zavařovací sklenice. Pokud chcete, aby šlo všechno jako po másle, kupte si speciální misku anebo sklenici na klíčení. Ty jsou upraveny tak, že vám umožní klíčit i více druhů semen najednou a jejich prolévání vodou bude snadné.
polévka s klíčky

Pomůže sama příroda

A k tomu budete potřebovat ještě vodu, neboť semínka je nezbytné nejprve nechat nabobtnat, a poté je několik dnů udržovat vlhká. Aby šlo vše, jak má, umístěte nádobu se semínky na světlé místo o pokojové teplotě. A poté už půjde vše úplně samo.

Klíčení semínek je opravdu snadný a praktický způsob, jak si s minimem výdajů a úsilí zajistit hromadu vitamínů a minerálů. A to navíc ve velice chutné a dobře stravitelné podobě.

Tak co, pustíte se do této užitečné kratochvíle i vy?