Většinou se o stresu mluví jen v tom špatném slova smyslu a ano, je to pravda. Stres může způsobit několik nebezpečných chorob, jako jsou například deprese, které často vedou až k úplné změně a poruše osobnosti u lidí, kteří jsou dlouhodobě pod tlakem a neumí se s tím vyrovnat. Ze stresu pramení i plno problému, které by Vás ani nenapadly. Plno lidí má například problémy s bolestmi zad a kloubů a doktoři si neví rady z čehože to tedy mají a až po změně zaměstnání tyto problémy konečně vymizí. Tento nepřítel ale umí být i náš přítel, který nám chce naopak pomáhat. Je to jen o tom, že se člověk musí zamyslet a dovolit mu, aby mu pomohl s trémou a ostatními projevy strachu. Vše o negativních účincích se dočtete na:.
vystresovaná žena
Naučte se přijímat stres. Naše organismy jsou úžasně stvořené k tomu, aby vše fungovalo, jak má a věřte nebo ne, i stres je jen pouhý pomocník. Když se ho naučíte přijímat, tak Vám pomůže. Je tu od toho, aby pomohl Vašemu tělu podat ten nejlepší výkon anebo zvládnout náročnou situaci. Mnohé o tom vědí například hudebníci, kteří mají s trémou opravdu velké potíže. Musíte si poručit v mozku, že to, že se bojíte je přirozený projev, který Vám jen pomáhá, aby Vaše tělo vše lépe zvládlo. Zkuste tedy namísto zahánění trémy ji k sobě pustit a uvědomte si tak, že je Váš organismus připravený a je v nejlepší formě pro to, podávat výkony. Plno umělců Vám řekne, že když nemají pocit nervozity, tak vědí, že je něco špatně a obvykle se něco pokazí. Takže pokud začínáte na sobě pociťovat první příznaky trémy, můžete být rádi. Váš výkon bude nejlepší.
vytetované křížky
Proti velkému stresu se dá však bojovat. Vše je o tom se jen naučit se ho správně od ventilovat ve chvílích volna a dokázat se naprosto uvolnit, a to jak svůj mozek, tak i celé tělo. Vyrazte tedy o obědovou pauzu na nějaké místo, kde víte, že Vám je dobře a při každé možné příležitosti se uchylte někam do přírody, kde se Vaše tělo nejlépe zklidní a zrelaxuje do dalších pracovních výzev.