Chystáte se na vícedenní rybářskou výpravu? Pojďme si představit tři oblíbené lokality Pardubického kraje, často navštěvované rybáři ze všech koutů republiky.
Pastvinská přehrada
Tato údolní vodní nádrž se stává lákadlem rybářů, kteří touží po rybolovu v opravdu krásném prostředí. Nachází se v oblasti Orlických hor a nádrží protéká Divoká orlice. A protože se jedná o přehradu, tak díky jejímu průtoku řeky najdete v této vodě opravdu velice rozmanitou osádku různých ryb. Pokud se při příjezdu zastavíte na přehradní hrázi, tak první, co vás zaujme, bude obrovské hejno obřích amurů u její hrázné strany. Stává se tedy prvotní motivací při příjezdu, proč nahodit právě na této nádrži. Údolí také nabízí vskutku velkou nabídku ubytování. Od hotelů, penzionů, horské chatky, po různé kempy. V kempech můžete využít bud vestavěných chatek, nebo si postavit stan, či zaparkovat karavan. Na revíru platí povolenky rybářského svazu.
holky při rybaření
Velký Vřešťov
Legendární místo mezi východočeskými rybáři. Nachází se kousek západně od Hradce Králové. Tato spíše karavanová oblast láká především rybáře, kteří touží po velkém úlovku. Chytit tady metrového amura, bolena, ale i kapra není zdaleka nemožné. Tento rybník se pyšní také velkou populací dravých ryb. Například štiky, candáta, nebo sumce. I když je Vřešťov obýván spíše karavany, v kempu naleznete také chatky k ubytování. Ale jako v každém kempu, i tomto si můžete postavit stan. Osazené karavany podél břehu často pronajímají organizace východočeských rybářů. I na tomto revíru platí povolenky rybářského svazu.
rybář se psem
Mělice
Mělické pískovny jsou typické kapitálními kusy kaprů. Několikrát byl chycen kapr i o váze dvaceti pěti kilogramů, což je na svazových vodách poměrně raritou. Mělice jsou ale nejen rybářským centrem v okolí Pardubic, ale na své si přijdou i rybáři, kteří si při chytáni rádi zaplavou v čisté a teplé vodě. Na Mělicích dominují karavany a stany. Ubytování v chatce tu najdete jen zřídka. Výhodou je však pobyt vždy přímo u vody. Což každému rybáři bezesporu vyhovuje. Na Mělicích platí také povolení k lovu ryb pod dohledem rybářského svazu.