Při výběru v kamenném obchodě nebo na e-shopu mimo vzhledu přihlédněte i ke značce, recenzím a funkcím zařízení, ale i k tomu, jak se k vám jakožto k zákazníkovi prodávající firma chová. Mějte na paměti, že by vám měla obsluha obchodu při koupi telefonu nejen přibalit i příbalový letáček v češtině, ale měla by vás informovat o funkcích produktu a se lhůtou záruční nabídnout i kompletní zákaznický servis. To je první věc, podle které se při výběru telefonu rozhodovat. Pokud jdete najisto pro telefon a nechcete se v obchodě zdržovat, pak si o telefonu zjistěte něco dopředu. Jaké má rozměry, funkce, velikost fotoaparátu nebo počet možných SIM karet.

příslušenství telefonu

Co bychom měli požadovat od telefonu.

Samozřejmě základní funkcí telefonu je telefonování. Vzhledem k tomu si zjistěte, jakou velikost SIM karty mobil je schopen pojmou a případně nechte SIM kartu upravit na menší velikost. Vedle toho také pohlížejte na velikost a výkon baterie, která hraje u telefonu zásadní roli. Není ani na škodu si dopředu zjistit rozměry telefonu a připravit si na něj pouzdro, popřípadě si ve specializované prodejně nechat nalepit ochranné sklíčko. Dále je důležité znát způsob nabíjení a dopředu si pořídit erární nabíječku. Nabíječka samotná je v ceně telefonu ale není na škodu mít jednu na víc, jelikož příslušenství, které obdržíte při koupi telefonu, nebývá vždy kvalitní a jedná se spíše o předpotopní příslušenství. Pro milovníky fotografování je dobré znát i velikost a funkce fotoaparátu, kterým dnes disponuje doslova každý mobil. Mimo funkcí samotného telefonu bychom měli požadovat od nákupu i návod v jazyce českém, který nám vysvětlí základní používání telefonu. V případě, že nebude návod součástí obalu nebo nebude v češtině, lze zažádat o reklamaci produktu a vyhlížet kompenzaci.
aplikace telefonu

Jaké jsou výhody chytrých zařízení oproti tlačítkovým.

Samozřejmou výhodou je snadná přístupnost aplikací, které mobil nabízí. Samotná přístupnost je jen vaše věc, jelikož dnes je možné si mobil zaheslovat jednoduchou kombinací znaků, čísel či obrázků. Dále je veliká výhoda přístup k internetu a možnost stahování aplikací a her, které vám mohou krátit čas. Dnešní telefony jsou v podstatě stejně výkonné, jako stolní či přenosné počítače. Dále můžete pomocí mobilu upravovat a fotit fotografie či natáčet videa, která se vám uloží do galerie v telefonu. Ke kladům patří i možnost stahovaní a poslouchání hudby. Mobilní telefony se v cenách velmi lišší. Cena, za kterou už stojí za to mobil pořídit je většinou okolo šesti až sedmi tisíci.