O v o c e, k a m s e p o d í v á š !

Je už více méně jasné, že bílý cukr není zrovna dvakrát žádoucí, a už vůbec bychom s ním měli šetřit u malých dětí. Bohužel cukr vyvolává závislost, to je již vědecky dokázáno a potravinářský průmysl s „bílým jedem“ nešetří. Naopak ho přidává do cukrovinek, sušenek, bonbonů a dalších sladkých dobrot více, než je žádoucí.

Dokážete se ještě rozpomenout, jak chutnala například tatranka v době vašeho mládí? Jinak. Nebyla tak sladká, protože měla jiné složení. Jenže naše děti nevědí, jak cukrovinky dříve chutnaly a jsou zvyklé na současné sladkosti, které v nich skutečně vyvolávají pocit závislosti.

bílý cukr

Proto buďte, milí rodiče, ostražití a nedovolte vašim dětem bezbřehé konzumování nezdravých, palmovými tuky, ztužovaných sušenek a přeslazených nápojů. Naučte děti pít zdravé nápoje.

Možná vám přijde s podivem, že i sladký nápoj může být zdravý. Jen je třeba pečlivě vybírat, nejlépe z bio řady a od českého výrobce. Jedním z takových dobrých tipů může být Bio bez přidaného cukru 3 kg Rakytník či Zázvor sirup.

rakytník pití

Rakytník vyniká svým vysokým obsahem vitamínu „C“ a ne nadarmo se mu přezdívá vitamínová bomba. A tu uvítáte právě teď, kdy nás od rána provází sychravé počasí, mlhy a nevlídno. Nejen naše děti, ale i my sami se potřebujeme nadopovat správnými vitamíny a na posílení imunity je právě rakytníkový sirup jako stvoření. Navíc je skutečně bez nezdravého bílého cukru, jelikož je slazený přírodní jablečnou šťávou, takže ovoce, kam se podíváš … Tento hustý sirup má stoprocentní ovocnou složku, není filtrovaný, je šetrně pasterovaný.

A stejně tak je pro toto období i pro zimu výtečný zázvorový sirup, protože – jak známo z á z v o r zahřívá, upravuje trávení a podporuje normální činnost našeho srdíčka. Opět je slazený jablečnou přírodní šťávou.