Muži a ego. Je to jejich slabá stránka. Neví jak ho ovládat a v této stránce věci opravdu potřebují pomoc. A tak se někdy může zdát, že si muži myslí, že jsou středem vesmíru a že je každá žena bude neustále obsluhovat. A ne jen to, že ho bude nonstop chválit a neustále mu připomínat jak je úžasný a vele důležitý. Ale my ženy jsme tu také. A pro každého je důležitá pochvala a uznání a ne jen pro mužské ego. Asi největším úkolem muže je právě zkrocení jeho vysokého ega. A jak na to? Co to vlastně ego je? Egu je vrozené to, že je to pojem já. Sebe a své potřeby klade vždy na vrchol.

muž

A vlastně nikoho jiného už neuznává a nezůstává pro nikoho jiného už žádný prostor. Lidé, kteří žijí s egoisty jsou odsouvání na druhou kolej a můžou tím začít trpět syndromem méněcennosti. Ale muži by se měli hlavně naučit, že jsme celek. Že neexistuje žádné já. Že vše je propojené a my jsme závislí plně jeden na druhém. Že jen v jednotě se ukrývá síla. Že existuje něco jako kolektivní vědomí a v něm jsme všichni vzájemně propojeni. Muži musí začít pracovat na svých duchovních úrovních a pomalu se začínat od svého ega odpojovat. Aby jim přestalo bránit v tom vidět věci tak jak doopravdy jsou.

muž a ego

Vždyť není nic krásnějšího než se zbavit ega a začít čerpat pravou čistou energii ze zdroje. A pokud chcete však muži a jeho egu zalichotit stačí vám k tomu pár jednoduchých věcí. Zkuste být naprosto nadšená z toho, že jste jeho partnerkou. Dejte mu najevo, že si myslíte, že váš partner je šikovnější a lepší než jste vy sama. Nemusí to být samozřejmě pravda, ale přinese to svoje ovoce. To je zaručené. Váš muž si totiž už od dětství může nést pošramocené ego. Víme to všichni. Co dostáváme od rodičů jako malé děti, to si odnášíme do celého našeho života. Je proto tak smutné, že když už jako dítě si vyslechneme spoustu nadávek, kritiky, ponížení. Někteří proto až úzkostlivě lpí na vaší pochvale, na vašem uznání. Někteří muži se stále chovají jako malé děti. A vyžadují od vás lásku, něhu, pochvalu.