Začali vám praskat klouby při rozhýbání? Máte bolesti zad, kloubů či svalů? Pak může být na vině nedostatek kolagenu. Kolagen je přírodní pojivo, které si tělo vytváří. Ale s přibývajícím věkem jeho přirozená produkce klesá. Můžete se snažit více jíst potravin, které jsou vhodné na výživu kloubů, jako jsou ryby, ořechy, semene, maso, mléčné výrobky a čerstvá ovoce a zelenina. Ale někdy je třeba doplnit přímo kolagen v podobě doplňku stravy.

zdravá žena

Kolagen klouby hledejte v té nejlepší a nejčistší podobě. Po pravidelném užívání brzy pocítíte příznivé účinky. Klouby budou křupat méně, až tento problém úplně vymizí. Také bolest se zmírní. Při doplňování kolagenu je vhodné také doplnit vápník, vitamín D, C a K2. Kolagen můžete brát v čisté podobě anebo doplněné o další užitečné látky a mít tak vše spojené při jednom. Kolagen lze koupit ve formě prášku, který se rozpustí v kávě, čaji, džusu či ve vodě. Nebo je možnost ho koupit v kostkách či v tekuté podobě.

tělo při sportu

Pozitivní účinky kolagenu ovšem pocítíte nejenom na kloubech, ale na celém těle. Jelikož kolagen je obsažen také ve vlasech, nehtech, kůži i zubech. Vlasy i nehty budou zdravější, zrychlí se jejich růst https://www.bonfood.cz/maso-2 zmírní se vypadávání. Kůže bude pružnější, elastičtější a kolagen také bojuje s celulitidou. Kolagen tak zmírňuje a vyhlazuje vrásky a pomáhá předcházet vzniku dalších vrásek. Zuby budou pevnější, nebudou praskat a sklovina bude pevnější. Proto kolagen můžete doplnit, i pokud máte problémy v nějaké této oblasti lidského těla. Pozitivní účinky se projeví všude. Většinou se totiž nedostatek vápníku také neblaze podepíše ve většině těchto oblastí. Je dobré cítit se dobře ve svém těle v každém věku. Dopřejte si tak kvalitní péči a nezapomínejte také hodně odpočívat a starat se o své tělo s láskou a nezapomínat i na duševní zdraví. To si také zaslouží vaši péče.