S určitostí lze hodit na dnešní dobu fakt, že jsou dnes lidi (nejen dospělí, ale i děti) méně zdvořilí a na sebe hodnější, než tomu bylo někdy už hodně dávno. Je skutečně výjimkou, když dnes narazíte na slušné jednání, kterému předchází slušné vychování a úcta k lidem, která by měla být pro každého samozřejmostí.
modrooké batole

Proč dnes všichni vystupují negativně?

Doba, ve které žijeme, skutečně není nijak příznivě nakloněná slušnosti, a to je i vidět v každé situaci, která si pozitivní a přátelský přístup vyžaduje. Ať už je to v práci, ve škole (nebo školce), v obchodě nebo kdekoliv, kde se setkáte s kontaktem lidí, často narazíte na to, že jsou lidi protivní a nepříjemní (mnohdy agresivní nebo vulgární) a vy si říkáte, že to už dnes opravdu není možné.
I díky tlaku, stresu a nervům, které každý běžný den nabízí jakékoliv zařízení, kde je společenské vyžití, jsou dnes lidi poměrně otrávení a dávají vám to samozřejmě na známost.

Nepřípustné chování dětí

Za výchovou dětí stojí vždy rodiče. Proto se nelze přesně vymluvit na to, že je taková doba, ale uvědomit si, že děti mají ve vás vzor a vychování, které jim má určit jejich respekt k starším lidem, se kterými přijdou do styku.
Pokud ho od svých rodičů nedostávají a nejsou vedené k tomu, aby s lidmi vycházely slušně a pokorně, samozřejmě je jejich chování o něco více pohoršující, než chování dospělých. Už jen z toho důvodu, že jsou děti naše budoucí generace.
Co pak o nich nevhodné chování napovídá? A kam se jako lidstvo s takovým chováním vlastně dostaneme? Když jste rodiče, uvědomte si, jakou máte zodpovědnost a úlohu v životě být pro své děti příkladem, který můžou pak posunout dále.
napsané poděkování

PROSÍM A DĚKUJI

Dvě základní slůvka, které vedou k tomu, aby se projevila druhým lidem úcta.
A přes to, že jsou tyto slova tak obyčejná, jsou dnes poměrně málo slyšená a už i o něco méně učená. To první, co byste měli své děti naučit už od malička, je kouzlo těchto dvou slov, které jim v životě budou vždy jen pozitivním přínosem pro jejich fungování v tomto náročném světě.
Tyto dvě slova, by každý člověk měl denně vyslovit minimálně jednou a možná by se chování lidí, kteří je nepoužívají zlepšilo natolik, že by se už nemohlo říct, že je to beznadějná doba, ve které nelze najít chování, o jaké je už dnes velká nouze.