Když jsem byla malá, tak jsem se stále jenom kreslila. Moc mě to bavilo A nebyl den, abych nenakreslila nějaký pěkný obrázek. Tedy alespoň mí rodiče říkali, že kreslím opravdu pěkně a nádherně. Taky mě přihlásili do kurzu malování a kreslení, Což se mi velmi líbilo. Takhle mi to vydrželo asi šest let. A právě těch šest let, zmiňuji proto, protože potom jsme si pořídili domů počítač. A já jsem z toho byl opravdu moc nadšená. Počítače a notebooky jsem viděla právě pouze jenom ve škole anebo právě na mém kurzu kreslení a malování.

IT je taky o znalostech počítače.

A pak jsem si říkala, co asi takový počítač dokáže. Dlouho jsem se na něj koukala a četla jsem nějaký manuál, tak se tam psalo něco o webech a informační technologie. Musím říct, že to pro mě bylo úplně cizí a nechápala jsem to, proto jsem si v knihovně půjčila knihu o počítači. Chtěla jsem být o něco vzdělanější, tak jsem si chtěla přečíst nějaké odborné knihy a udělala jsem velmi dobře. Díky knihám jsem zjistila, jak se ovládá počítač a co je to webová stránka.  A co je to třeba například i informační technologie. Informační technologie mě velmi zaujala. Bylo to vlastně jako informatika, co máme ve škole. Informatika mě moc bavila. Takže jsem si řekla, že i informační technologie bude opravdu pro mě. Navíc pracovat s webem mně taky začalo velmi bavit.

I děti mají rády IT.

A to asi měsíc po tom, co jsem se sama ve 12 letech přihlásila do kurzu o počítači. Mí rodiče to velmi chválili. A byli rádi, že se o tohle zajímám. Nyní je tomu asi 15 let, kdy jsem jako profík v počítači. Teď dokážu navrhovat a designovat webové stránky, taky se vyznám v informační technologii, takže kdekomu mohu velmi ráda pomoc. Navíc studium, ať už jakéhokoliv, je vždycky dobré jak pro člověka, tak i pro celou společnost. Protože všechno může být lepší. Tak se ničeho nebojte, zvládnete to.