Jste turistickými nadšenci? Ale stále cestujete jen prstem po mapě, protože se bojíte udělat ten krok do neznáma? Poslední rok pro nás všechny byl velkou zkouškou a je více než jasné, že sezení doma bylo dost! Hoďte strach za hlavu a naplánujte si svojí první velkou cestu za hranice. Níže jsme pro vás vypsali pár typů a triků jak si svůj první výlet naplánovat a bez stresu užít.  

1) Začněte blízko

Některé destinace jsou snadněji dosažitelné než jiné. Proto stojí za zváženou začít například cestou do jednoho ze sousedních států, kam se člověk snáz dostane a cesta zpět také nebude tolik náročná. Ale samozřejmě, pokud se cítíte na opravdu velký krok ve svém životě a toužíte po změně, výlet do Indie může být tou správnou volbou.

travel kit

 2) Vybavte si telefon

V dnešní době je to naše prodloužená ruka, bez které prakticky nelze fungovat. Proto bychom neměli opomíjet jeho význam v cizích destinacích, kde nám může být více než užitečným pomocníkem. Doporučujeme si pro zjednodušení komunikace pořídit místní SIM kartu s levnými vysokorychlostními daty. Věřte nám, ulehčíte si od spousty starostí a korunek. Protože jak víme, cestovní data nejsou levná záležitost u žádného operátora.

3) Správné zavazadlo

Samozřejmě záleží na tom, jak moc aktivní na své dovolené plánujte být. Pokud jste spíš typ plážového a kavernového povaleče, se slabostí pro výborné jídlo a nákupy na místních trzích, potom si s sebou klidně zabalte větší kufr, protože na cestách stejně moc času nestrávíte. Naopak pokud se rozhodnete pro akčnější dovolenou, vřele doporučujeme malý batoh. Je to nejpraktičtější a nejpohodlnější řešení na vašich výletech. Kdy vám nebude nic překážet v rukách.

car travein

4) Správné doplňky na cestu

Doporučujeme s sebou sbalit dobrý, levný, cestovní notebook. Balíček baterií, USB kabel a pozor možná budou potřeba adaptéry na zásuvky … tyto doplňky jsou na cestách neocenitelné.

5) Nebojte se hostelů

Běžný turista o hostelu nebude přemýšlet ani v nejmenším. Existuje mylný dojem, že jsou to špinavá, hlučná a nebezpečná místa. Nemůžeme říct, že všechny hotely jsou naprosto bezchybné a bezpečné, ale to nelze říci ani o hotelech. Na druhou stranu v dnešní době jsou hostely mnohdy na lepší úrovni a vybavenější než kdejaký hotel.