Dovolené v exotických destinacích se stále někteří Češi obávají. Postrachem je i dovolená v Egyptě, kde se setkáváme s postrachem jménem faraonova nemoc. Ve skutečnosti se ale není zas tak čeho obávat hlavně v případě, že budete postupovat opatrně, a tato dovolená může být jednou z těch nejlepších, jaké jste vůbec zažili. Tak neváhejte a objednejte si například dovolenkové letenky do Hurghady od Levneletenky.cz. Než tak ale učiníte dovolte, abych vás do této destinace navnadila.

památky Egypt

Dnes byste jen stěží odhalili, že byla Hurghada, která se nachází na březích úchvatného Rudého moře, k němuž se dnes ještě dostaneme, původně malou rybářskou vesničkou s ne zrovna velkým počtem obyvatel a už vůbec ne turisty. Časy se ale obrátili doslova o 360°. Dnes je toto město důležitým centrem nejen z pohledu turistiky a cestovního ruchu, ale také dopravy. Trvale zde žije přibližně přes dvě stě šedesát obyvatel a město se stále dále rozrůstá.

Jste-li již trochu zcestovalí víte, že Hurghada nenabízí téměř žádné historické památky. Proč tomu tak ale je? I když začínalo město jako malá vesnička, nebyla to středověká vesnička, ale relativně nedávno vzniklá. Pozůstatky z této doby ale můžete stále pozorovat v zachovalé části, která nese označení El Dahar. Architektonický apetit vám ale můžou zlepšit všudypřítomné uchvacující mešity a katedrály, nad jejichž designem nám často zůstává rozum stát. Rozhodně si ale nemyslete, že nemá Hurghada co nabídnout. Cestujete-li s dětmi rozhodně je vezměte do zdejšího akvária aneb Red Sea Aquarium, ze kterého budou nadšeny nejen ony, ale i vy sami. Dalším bodem na programu, kde se tentokrát do vody i ponoříte, může být i aquapark s třiceti tobogány různých druhů a náročností, jež najdete pod názvem Jungle Aquapark, anebo delfinárium, kde jsou k vidění nejen tito inteligentní savci, ale také lachtani a mroži. Jako bonus je nabízeno i samotné plaváni s těmito živočichy.

Hurghada trh

Hlavní lákadlo Hurghady je ale právě již zmíněné Rudé moře, které představuje nejen krásné pláže a koupání snů, ale hlavně zcela jedinečné podmínky pro potápění, k němuž se můžete pustit sami anebo s instruktorem, kterého najdete v nespočtu zde přítomných potápěčských škol. Při této zábavě narazíte nejen na pestrobarevné ryby, jež jinde v moři nenajdete, ale také na nezapomenutelnou mořskou krajinu, která si vás úplně podmaní.

Až vám vyhládne, vydejte se do některé z místních restaurací, kde se vám dostane jen těch nejlepších zdejších lahůdek a specialit, anebo na některý z trhů.