Bez telefonu si nedokážeme představit život. Každý na něm jsme neustále, a to hlavně díky chatu s lidmi, se kterými se třeba aktuálně nemůžeme vidět. Díky telefonu s nimi však můžeme být v neustálém kontaktu, a tak toho všichni využíváme, protože s nimi chceme být, i když to zrovna nejde naživo. Navíc potřebujeme jim třeba něco sdělit hned, a nejde se třeba zrovna vidět, od toho slouží chatování také, abychom nemuseli lidem třeba zavolat a stačí jim napsat. Oni si to tak přečtou třeba až budou mít volnou chvíli a neotravujeme je tak telefonátem. Chatování probíhá navíc v reálném čase a my navíc můžeme i vidět, jestli je daný člověk aktivní či jestli má dokonce chat otevřený a jestli nám píše. Je velmi zajímavé, jak to celé funguje, protože my vidíme přesně to, co člověk klidně i na konci světa napíše. Vidíme úplně přesně to, co tam člověk úplně jinde, než jsme my naklikal. Vše se nám to zobrazí v takové podobě, jak to člověk odeslal. A to ani nemusí být někde v blízkosti nás. Stačí mít jen internetové připojení a stejnou sociální síť a je to hotovo.

mobil

Mobilní telefon tak všichni využíváme poměrně denně, protože si na něm i leccos hledáme. Když něco nevíme, rovnou si to můžeme najít a obohatit se tak o novou vědomost. Zatímco kdybychom neměli telefon, musíme zajít do knihovny, kde bychom našli potřebnou knihu a museli bychom si o tom něco přečíst v ní. To by však zabralo hodně času, což si v dnešní době moc nemůžeme dovolit.

mobil

Telefony však nevydrží tak dlouho, jak bychom chtěli. Není to však tím, že je používáme často, jak si hodně lidí myslí. Je to tím, že značky, které telefony prodávají se postarají o to, abyste si jednoduše koupili nový telefon co nejdřív. Přeci určitě by někdo vymyslel telefon, který by byl použitelný klidně i deset let. Proč by to ale dělal? Nový telefon si tak většinou kupujeme co tři nebo dva roky, déle to totiž ani vydržet nejde, protože se mobil začne sekat. Ani baterka nevydrží nabitá dlouho. To je poznávací znamení pokaženého telefonu.