Kdykoliv se dostane soukromý podnikatel do finančních potíží, musí najít cestu, jak se z těchto problémů zase dostat. Musí hledat řešení, protože jedno je jisté – a sice to, že to za něj nikdo neudělá. Doufat, že někdo přispěchá soukromníkovi na pomoc, kdykoliv se mu začne jeho firma hroutit, by bylo bláhové, tak to v reálném životě nechodí.

Jenže jak má zachraňovat svoji firmu ten, kdo nemá třeba už ani vindru? Jak si má vydělat ten, komu jeho podnikání zrovna nevynáší? Je logické, že se to sice podařit může, ale spíš to dotyčnému nevyjde. Protože kde nic není, tam ani smrt nebere.

Ale podnikatel přesto musí peníze sehnat. Protože bez nich by musel pověsit své řemeslo na hřebík. A když se tedy nedaří potřebné finance vydělat? Pak je žádoucí si je třeba aspoň od někoho půjčit.

indické finance

Jenže chtít půjčku a dostat ji jsou dvě různé věci. A ten, kdo chce půjčku získat, má nejednou smůlu a nedostane ji. Třeba proto, že má poměrně malé příjmy, že ani jeho daňové přiznání nevypadá valně a ani registry dlužníků nejsou něco, čím by se mohl dotyčný pochlubit.

A tak nejednou žadateli odmítnou půjčit v bance, protože není bonitní, tedy nesplňuje očekávání bankovních úředníků.

indické peníze

Ovšem ani to ještě nemusí být katastrofa. Nepůjčí-li banka, může půjčit nebankovní společnost. A je skutečností, že tady dostanu hypotéku já stejně jako třeba i vy. Protože u nebankovní hypotéky se toho nemusí splnit a doložit ani zdaleka tolik jako v bance.

Co je třeba udělat, aby člověk nebankovní hypotéku získal?

Je to vlastně docela prosté. To se totiž dá do zástavy nějaká ta vhodná nemovitost, prokáže se schopnost platit aspoň ty nejmenší možné splátky, jež se ke konkrétní nabídce vážou, a to je vše. Jakmile se tak stane, může člověk získat poměrnou část hodnoty oné zastavené nemovitosti, a to za optimálních podmínek. A to mu umožní jeho finanční situaci zvládnout. A zůstat tak docela spokojeně žijícím člověkem.